The Realm of Adventurers

Denne gang er der to referater med – både fra bestyrelsesmødet i februar og i starten af marts.

Herunder er udvalgte beslutninger og aktiviteter. Hvis du vil have det fulde overblik, skal du læse referatet:

  • Vi er godt i gang med projektet omkring byggetilladelse til krathuset. Men det tager lang tid.
  • Vinterlejr gik økonomisk nogenlunde, men vi mangler deltagere.
  • Der er en ny arrangørgruppe på Sommerlejr (med enkelte gengangere). Deres budget og planer er godkendt så der kommer sikkert snart nyt om arrangementet.
  • Der er reserveret hytte til udvalgstur i 2025. Det bliver d. 7. til d. 9. november og hytten bliver nær hanstholm, så der bliver lidt længere køretur end de foregående år. Hvis du er aktiv i et udvalg så kan du allerede nu godt sætte kryds i kalenderen.
  • Vi er lidt i tvivl om hvorvidt det firma der skal gøre rent, rent faktisk gør det de bliver betalt for. Vi holder lidt øje med det i de kommende måneder – hvis du ser noget, må du gerne tage fat i rengøringsansvarlig.
  • Vi har konstitueret den nye bestyrelse – se mere på siden med bestyrelsen.
  • VI har fastlagt årets møder. De kan findes i kalenderen.
  • Vi har sat gang i de beslutninger, der blev vedtaget på generalforsamlingen.